marți, 28 august 2012

Liga lu' Lică: Precizia Breaza - CS Ceptura 3-1

Precizia Breaza a reușit astăzi a doua victorie în campionat și rămâne neînvinsă în Liga A Prahova. Partida de astăzi a început mai bine pentru oaspeți, care și-au creat o ocazie importantă la câteva minute după start, dar bara s-a opus unei deschideri a scorului. În minutul 22,
la una din primele ocazii, Ionescu i-a pus mingea pe cap lui Șovăială care a deschis scorul cu o lovitură fără șanse pentru Sandu. A urmat apoi o perioadă de echilibru, dar înainte de fluierul pauzei o bâlbâială în careu i-a prilejuit lui Bădărău să mărească ecartul la 2-0. În partea a doua, Precizia a fost cea care a început mai bine, dar, „ajutat” de o deviere a lui Soreanu, Juju a reușit să reducă din handicap. Din păcate pentru echipa sa, numai pentru două minute, deoarece același Șovăială a prins un trasor de la 25 de metri care nu i-a dat nici cea mai mică speranță lui Sandu. Brezenii ar fi putut de mai multe ori să-și mărească avantajul, dar tabela a înghețat la acest 3-1, o victorie frumoasă și meritată.
Marcatori: Șovăială 22, 60, Bădărău 44 / Juju 58