sâmbătă, 25 februarie 2012

Amical: AS Tufeni - CS Păuleşti 1-0

Pe terenul de la Lilieşti a avut loc astăzi un interesant meci amical între liderul Seriei Slănic din Liga C Prahova, AS Tufeni, şi o formaţie cu mai vechi ştate pe prima scenă a fotbalului judeţean, CS Păuleşti. Cu un portar în zi de mare graţie, AS Tufeni a reuşit să învingă cu scorul de 1-0,
unicul gol fiind marcat de Comnoiu la 5 minute după pauză. De asemenea, mai trebuie menţionat că CS Păuleşti a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 85, prin C. Vasile.
Partida a fost arbitrată de Emil Bozieru (Băicoi), ajutat de Bogdan Mociorniţă şi Ştefan Alexandru (ambii din Ploieşti).
Mâine, de la ora 11.00, tot pe stadionul de la Lilieşti, va avea loc un alt joc amical, CS Păuleşti - Brădetul Ştefeşti (locul 2, Seria Nord, Liga B Prahova)

10 comentarii:

1. Felicitari brigazii de arbitri! A arbitrat foarte bine!

RăspundețiȘtergere
  2. Multumim! S-a intamplat astazi, de obicei nu arbitrez asa bine...
    Felicitari asistentilor, au fost la primul lor meci, abia au absolvit scoala de arbitri si s-au descurcat excelent.
    Emil Bozieru.

3. tufeniul are echipa buna.eu cred ca ar face fata lejer in liga A.70 DE minute eu zic ca au fost peste cei de la paulesti

4. bv tufeni,sa ii bateti si pe unirea in cupa...forta csm...

5. o sa aiba meci greu.acolo s-a format oechipa frumoasa ,un grup unit,sunt jucatori cu experienta precum MIZI,PALOMA,FOMENCO,ARICIU,CALAVER,GAGIU PAUN.APOI O SA FIE SUPORTUL SPECTATORILOR,CARE VIN CAM200 LA FIECARE MECI ACASA.SI NU IN ULTIMUL RAND VALOAREA CONDUCERII FORMATA DIN PRESEDINTELE GEANI CHIOTOROIU,UN OM DEOSEBIT SI DL.PROFESOR VASILE HORJAN.

6. AICI SE DORESTE IN PRIMUL RAND PROMOVAREA.AMBITIILE SUNT MARI SI IN CUPA,DAR EXISTA O DIFERENTA TOTUSI DE VALOARE.NOI NE RESPRCTAM TOTI ADVERSARII INDIFERENT DE NUMELE ACESTUIA.FORMAM O ECHIPA BUNA PENTRU ACEST NIVEL.IN PRIMUL RAND UNITA.DAR MINGEA ESTE ROTUNDA.ASADAR MARA TE ASTEPT.MIZI

7. Da Mizi ai dreptate, la Tufeni s-a format un grup de jucatori buni, cu experienta, dar sa nu uitam ca fara o conducere serioasa si devotata, asa cum a dovedit-o pana acum domnul Geani Chiotoroiu - Presedintele acestei Asociatii si antrenorul Vasile Horjan nu se ajungea aici.Toti vrem promovarea in Liga B si de aici cat mai sus.Mai ales ca domnul Geani vrea sa infiinteze si o grupa de copii.

8. stati la locu vostru ca va dezumfla unirea in cupa,sa vad atunci ce va mai laudati.acum la nivelu in care sunteti voi totu e bine,nu trebuie prea multi bani.da cu cat urcati incep "discutile".bft in continuare

9. Intr-adevar cum ati scris si in articol,o zi mare prinsa de portarul de la AS Tufeni.Cateva date despre el,a mai jucat pe undeva? E un portar de perspectiva si ar putea juca lejer in Liga A