miercuri, 28 iulie 2010

Jocuri amicale

În această după-amiază, pe stadionul "Rafinăriei" din Câmpina s-a disputat un joc amical între formaţiile Unirea Câmpina (Liga A Prahova) şi Chimia Brazi (Liga a III-a). După 0-0 la pauză, schimbările numeroase efectuate în ambele tabere au dus şi la marcarea a două goluri, dar ambele au fost în poarta câmpinenilor, astfel încât după 90 de minute disputate, Unirea Câmpina - Chimia Brazi 0-2. Golurile au fost marcate de Lazăr (min. 70) şi C. Vlad (min. 87).
Partida a fost arbitrată de Mihai Amorăriţei - Dragoş Pantilie (ambii din Câmpina), Daniel Avram (Băneşti).
Într-un alt joc amical, la Băicoi, Petrolul Băicoi - Artsani Păuleşti 5-4. Partida a fost arbitrată de Valentin Marinică, din Cornu, şi Emil Bozieru, din Băicoi.