marți, 24 februarie 2009

Internazionale Milano - Manchester United
0-0
O dispută începută supertacticizat, în care britanicii au avut câteva ocazii prin sclipitorul Cristiano Ronaldo. Şi arbitrul Luis Medina Cantalejo i-a împins uşor pe jucătorii lui Sir Alex Ferguson... Spre finalul primei reprize, italienii au mai echilibrat, dar cel mai bun jucător al primei reprize pentru Inter a fost portarul Julio Cesar. Chivu nu a strălucit, dar şi-a făcut datoria. O fază ciudată pe finalul primei reprize, când banca de rezerve a Interului a protestat la o decizie a lui Medina Cantalejo, care i-a arătat - corect - cartonaşul galben portarului de rezervă, Toldo. Repriza secundă a început cu o mare ratare a lui Adriano (Inter), min. 48. Chivu a încasat un cartonaş galben, în minutul 57. Maicon (Inter) a încasat şi el un galben după alte două minute. Britanicul Fletcher vede şi el un galben, în minutul 70. Rooney vede un galben, în minutul 87. În al doilea minut al prelungirilor şi Cordoba încasează un galben. Un 0-0 frumos, care oferă prima şansă pentru retur echipei lui Sir Alex Ferguson, dar şi trupa lui Mourinho are doza sa de imprevizibil.